Aktuality

Myšlenka dne

Jmenuji se Drtikol. Drtil jsem kola, která mě svírala. Jsem fotograf. Fotografoval jsem světlem. Píši lidem do duší světlem poznání.
(Fr.Drtikol)


Pánbůh nás nevidí,
vidí jen planetu,
planetu bez lidí,
všichni jsou na netu.
(K.Plíhal)


Umění je to,
co se mění tak dlouho,
až se to umění.
(Vl.Kokolia)


Ve světě, kde úspěch je dán časem, který se ušetří, má myšlení jen jedinou vadu, ale vadu nenapravitelnou, že se jím čas ztrácí..
(Jean-Francois Lyotard)


Výsledky filozofie jsou odhalením nějaké holé nesmyslnosi a boulemi, které rozum utržil při svém narážení na hranici řeči. Právě tyto boule nám dovolují rozpoznat cenu onoho odhalení.
(Ludvig Wittgenstein)


Jde o místa u ohňů, které jsme si rozdělali v chladných mezisvětech. Filozofie není ničím jiným, než vyprávěním u nich.
(Václav Bělohradský)


Když ztratíme stav ticha, pak ztratíme i možnost zaslechnout šepot.
A ten je zásadním a jediným spolehlivým komunikačním prostředkem.
(Umberto Eco)


Mám pocit, že když Bůh vyráběl lásku,ve skutečnosti myslel na více věcí najednou. Každý den v práci u pitevního stolu slyším jasně jeho hlasitou omluvu.
(R.H.)

Zajímavost

Můj životní souputník Jiří Bílý ( www.jiribily.cz) připravuje novou desku plnou jím zhuděbněných básní pana Antonína Sovy. Jíří mě požádal, abych se na projektu podílel.Příjal jsem to s radostí. V této souvislosti Vás všechny zvu na jednu zajímavou akci ( viz fotogalerie).


Tadeáš dospěl do fáze muzikantské zajímavosti. Kupuji si novou kytaru a po létech začnu zase hrát. Se svým synem. Jeho věci.Čirá radost.


Kolonizují prostor společnosti. Privatizují náš osobní prostor ( u slabších i jejich duši).Český rok po konci světa (Orientace LN ze soboty 4.1.14 - Josef Chuchma), nebo Odepřít poslušnost - Násilí podle Slavoje Žižka ( A2-26/2014 str. 27). Děsivé a zřejmě mlčky pomíjené zprávy o našem převedení do klecí. Pobuřující - jak pro koho.


"Uhnali jsme si touhu po pevné ruce". Cyril Höschl ve velkém rozhovoru poukazuje na věci, ze kterých se tají dech. O kořenech naší "blbé nálady". O závisti. O tom, že naši první signální ničí parvenuové. A taky třeba o tom, že dávat na odiv něco, co jsem nabyl, je naprosto infantilní, přízemní a ubohé. Lidové noviny, Rozhovor, 5.října 13, str. 11.


Máme jen pár autorů, kteří patří bez debaty do světového literárního kontextu ( Kundera, Hrabal, Hašek...).Nepochybně světovým autorem byl i muž, jehož jméno tady bohužel není příliš známé. Jeho nadčasové texty však nesou všechny znaky nejvyšší literatury a ryzí geniality. JIŘÍ DRAŠNAR ZEMŘEL V KALIFORNII 17.3.2013..


Zákon 198 /1993, paragraf 3, hovoří jasně. V případě komunistické strany se jedná ( dle zákona) o zločineckou oranizaci. Komunistické hnutí je tedy podle platné legislativy nezákonné. V době , kdy se stávají našimi "představiteli" lidé kteří byli předsedy OV KSČ ( hejmtan), či nechali střílet do lidi na hranicích ( náměstek hejtmana) je třeba říci, že ti, kteří s nimi spolupracují jsou rovněž zločinci. Právně to asi obhájí, ale morálně ( pro ně nejspíš slovo v hebrejštině) je mi z nich na blití.


Tenhle klip mě k nostalgii vskutku nedohnal. Pouze jsem si všiml, že tam hraju na Gibsona, jehož cena není a nebyla malá.Někde se mi, na mých životních kruhových objezdech, " ztratil ". Tak jen doufám, že Dotyčná na něj buď dodnes hraje, nebo ho alespoň prodala řekněme za přijatelnou cenu.
http://www.youtube.com/watch?v=OX4U7i8YHhQ


Ano, jsme slepí, neboť jsme se nechali oslepit. A je to naše vina, naše pohodlnost, naše rezignovanost. Stali se z nás slepci, kteří sledují televizní zprávy a namlouvají si, že něco vidí, čtou noviny a věří, že se něco dočetli, zběsile pátrají na internetu a doufají, že se proklikají z bludného kruhu. Nechali jsme se oslepit těmi, kteří zatraceně dobře vědí, že slepci se lépe vodí. A vůbec nejlépe se vodí ti, kteří o své slepotě nemají ani páru, jsouce naopak přesvědčeni o své bystrozrakosti, pronikavosti vhledu a důvěrné znalosti věcí za zrcadlem.. Hledí třeba na politikův předvolební plakát a nevidí, že síťovka v jeho ruce je ve skutečnosti beznadějně vybrakovaná. Vidí jenom to, co chtějí vidět a jejich realita se tak stává vrcholnou ideologií, fantasmatem, z něhož byla vytěsněna empatie coby nezbytná součást ochrany druhu. Proto ji, kdykoliv se sobectví utrhlo ze řetězu, bylo třeba obelstít například tím, že se protivník odlidštil nějakým bizarním pojmenováním, aby už nestál člověk proti člověku, Francouz proti Němci či Italovi, ale žabožrout proti bošovi, případně makarónovi…, což přispělo k oné zvláštní slepotě, bránící proti sobě vidět člověka, ale nepřekážející schopnosti zamířit na jeho srdce...
Více v mrazivém textu L. Brožka

http://www.blisty.cz/art/65841.html


To mě bavilo a živilo !!!
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/


Ve Francii, kterou už pár let miluji, rostou úžasné holky
http://www.youtube.com/watch?v=sp3G50jBRuU


Obsazení Wall Street mě zaujalo, ale z tohohle protestu jsem měl husí kůži !
Výňatek z opery G. Verdiho Nabucco - sbor zotročených Židů odvlečených po prohrané válce do Babylonu asi 590 před našim letopočtem. Opera se hrála v Římě letos při příležitosti 150. výročí moderní Itálie za přítomnosti
Berlusconiho a starosty Říma, který v rámci projevu před zahájením opery kritizoval škrty rozpočtu na kulturu. Už před začátkem opery byl dlouhý potlesk. Italové milují Verdiho a jeho opery a většinou znají opery nazpaměť a slavné árie zpívají často spolu. Opera roběhla normálně až k uvedenému sboru jehož první slova v překladu jsou : " Oh má země, tak krásná a ztracená.. " V hledišti bylo zvláštní napětí, které cítil dirigent i účinkující. Když skončil sbor otroků, byl obrovský aplaus. Dirigent slyšel výkřiky: " Opakovat !" A rozruch neustával. V Itálii není zvykem opakovat části v průběhu opery, ale nakonec, když se rozruch utišil, obrátil se dirigent na
Berlusconiho a řekl: " Jsem Ital. Cestuji po celém světě a teď se stydím za to,co se děje v mé zemi a proto ( směrem k obecenstvu ) přijímám Vaši prosbu o opakování ! Nejen pro vlastenecký obsah, ale při dirigování slov " Oh má krásná ztracená země " myslím na to, že když budeme takto pokračovat, zničíme kulturu, která tvoří historický základ Itálie. V tom případě bude naše země opravdu ztracena ."
Potom řekl: " Já, Motti jsem mlčel po léta. Nyní bych chtěl dát této písni skutečný význam. Jsme doma v Římě, v divadle se skvělým sborem a nádherným doprovodným orchestrem. Navrhuji Vám, abyste se připojili, a budeme zpívat všichni spolu. " Potom zahájil opakování písně sboru, obrátil se k publiku a dirigoval jejich zpěv. Lidé byli vidět jen tmavě, protože osvětlené bylo jen jeviště, ale jak publikum, tak všichni na jevišti, zpívali ve stoje. Když sbor skončil, bylo vidět, jak si ženy zpívající ve sboru utíraly slzy.

http://www.youtube.com/embed/G_gmtO6JnRs


www.tichyfotograf.cz
www.kresadlo.cz
Dvě stránky, které mě neustále baví a naplňují optimismem !!!


Čestnost jako deviace, aneb jak systémová korupce vytlačuje slušné lidi na okraj. Ti inteligentní,a nedej bože ještě morálně dobře nastavení, prostě vypadávají ze hry, což je známá teze o degeneraci elit, kteréžto jsme nyní svědky (kvalitní rozhovor se sociologem P.Fričem najdete na stránkách Literárních novin,ročník XXI,č.36)


"Proč jsou dnešní dívky nesnesitelné?".
Tak se jmenuje půvabný a provokativní text Jana Sterna v Britských listech. Doporučuji. Apropo právě mu vychází nová knížka " Psychoanalýza všednosti ". Jak ho tak znám, máme se na co těšit !
http://www.blisty.cz/art/52196.html


"Láska k moudrosti" jako psychosa? Aneb bylo Platonovo proslulé podobenství o jeskyni poruchou filosofovy duševní rovnováhy? Martin Škabraha napsal velmi zajímavou a těžkou stať na tohle téma. (Čtrnáctideník A2, č.17, str. 18)


Sprcha s hodně studenou a hodně čistou vodou. Kdo má trpělivost, může zažít jeden z nejsilnějších thrillerů současnosti.Spousta věcí začně dávat smysl.Ale je to děsivé...

Koukolík o deprivantech
Moje tipy

Dobře napsané, břitké a přesné. Větší horor než Paranormal aktivity. Pavel Šafr definoval náš porevoluční vývoj ve dvanácti obrazech. Všichni, jak jsme tady, by to měli mít neustále na nočním stolku ( Reflex 9 ze dne 27.2.13, str. 10-13)


Slávek Janoušek mi poslal svoji knihu. Jeho prvotinu, která je zároveň druhým dílem trilogie s názvem My tři a já. Folkaři umí i dobře psát.První díl napsal Vl.Redl. Slávek, dle mého, nezůstal pozadu. Vřele doporučuji ( viz Fotogalerie)


A2 ze dne 19.6.2013 stojí za to ! Už kvůli plnokrevnému rozhovoru s Pavlem Kosatíkem s názvem "Co je to být Čechem ?" Hořké čtení o národních mýtech a o našich potížích s hodnocením národních hrdinů a zrádců. O ryze " českém " tupém zjednodušování. Nu a pak životadárné textíky Milana Kozelky - Raňajky v Bazmekistáne. Jednoduše kouzelné.


Ondřej Nezbeda to konečně napsal. Hašek není "Hrušínský", je to mnohovrstevný existenciální autor. A Švejk byl pro mě vždy spíše postava do mystického hororu, až na husí kůži. Strašlivý ponor, když si odmyslíme knedlíkové české pojetí. Více na str. Respektu č.17 v textu - Záhadný Hašek.


Kulturní čtrnáctideník A2 (13.3.2013) je věnován "Lásce". Našel jsem tam dva skvělé texty. Jeden napsal Zygmunt Bauman ( O tekuté lásce...), druhým je rozhovor s vycházející hvězdou světové sociologie Evou Illouz.Vypadá to tak, že nejen ekonomika má na kahánku..


Eva Turnová!! Pokud nevíte - basačka od Plastiků. Taky někdejší Sabrina Black Emila Hakla. Taky výborně a vtipně píšící ženská. Právě jí vyšla knížka Turnový háj ( objednávky na eturnova@volny.cz)


O "postkritické době" , o kontejnerizaci světa, o slepé ulici, kterou se společnost řítí..brilantní text V.Bělohradského ( Salon,14.2.2013)


Během svátků jsem měl tři zásadní setkání:
1. Převratný výstřel kinematografie - film "Holy Motors" Leose Caraxe. Jeho podivný hrdina Oscar na otázku - proč to všechno vlastně dělá, odpoví kouzelně : pouze pro krásu toho samotného gesta. Filmová magie desetiletí !
2.Knížka "Myšlení rychlé a pomalé" z pera Daniela Kahnemana, která nás ohromí uvědoměním si vlastního omezení.
3.Dva dny s Vlastou Redlem, které mě naopak obdařily pocitem jakéhosi lidského neomezení.


"..z valné části se zabýváme blbostmi..." Hektická ospalost - to je nesmírně moudrý text, který mě na konci roku asi nejvíc oslovil.Díky, pane Chuchmo !( Kavárna, Víkend dnes 22.-26. prosince 2012)


"Mazlíme se s náhražkami". Rozhovor s Marií Langerovou. Mimo jiné o její nové knize " Hnízda snění". Taky o tom, že manipulace označujeme rádi jako "interpretace" ( A2-kulturní čtrnáctideník 24, ze dne 21.11.12)


Přibyl nový text v Zápisníku - "O Vesmírech ( bez rozdílu velikosti)".


O tom, jak J.Joyce svým Odysseem otevřel další území. O velké planoucí hranici literatury, kterou tahle geniální kniha ve skutečnosti asi je. Velmi pěkný je rozhovor s anglistou M.Pokorným o Odysseovi, vědě a psech s názvem " Literatura neodhaluje, ani nemyslí " (čtrnáctideník A2 č.19/12, str.24-25)


"Jsme záludný, nekorektní a k odpovědnosti neochotný lidský materiál. Ano, to, co žijeme je pokračováním normalizace,protože jsme nedokázali přestat" - to říká ve velmi břitkém a hodně obnažujícím rozhovoru Pavel Kosatík. Stojí to za přečtení i za trochu sebestudu. (Čekání na nového Havla,Salon 20.září 2012)


Evoluce člověka skončila - tvrdí v dechberoucím rozhovoru britský biolog Steve Jones. Stojí to za to ! Respekt 22, str. 47-51.


"Pád Jeruzaléma, aneb Kdy je společnost nemocná ?" Další nebroušený diamant z pera mého oblíbeného věčného provokatéra a psavce Jana Sterna. Tentokrát k nalezení v kulturním čtrnáctideníku A2-10/2012. Taky jsem si koupil jeho novou knížku - Černé libido ( opět skvělé čtení).


Evropa bude jednou islámská - pozoruhodný a poněkud děsivý rozhovor s biologem, filosofem a spisovatelem Stanislavem Komárkem je k přečetní v Salonu ( příloha Práva) ze dne 10.5.2012


Neodkládejte život na jindy- pozoruhodné povídání s P.Fialou ( Mňága a Žďorp). O muzice, životě a o českých rádiích. Dobré to je !(Reflex z 10. května, str. 59-62)


Přibyl nový text v Zápisníku:
O disentu krásy a pastech času ( úvahy o umění nevejít)
(4.3.2012)


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA BUDE DOČASNĚ OTEVŘENA !!
( Jedná se o pokus otevřít diskusi k mým textům. Osobuji si právo na některé osobní invektivy vůbec nereagovat, případně je smazat. Moje odpověď tudíž nebude automatická. Pokud tato akce nesplní účel, bude kniha opět uzavřena).
Díky. R.H.


Teď zrovna moc nepíšu. Což ale neznamená, že taky nečtu. Čtu ! Tak například :
http://trcalek.bigbloger.lidovky.cz/c/235912/Vanoce-jsou-jako-perverzni-sex.html
nebo
www.lucifer.bloguje.cz
Jsem spokojen !!! Svět bloggerů je už dost velký na to, abychom pochybovali o jeho smyslu.


Novou knihu Josefa Formánka "Umřel jsem v sobotu" jsem přečetl za noc. Delší dobu si myslím, že jde o jednoho z nejzajímavějších českých spisovatelů.Opět mě nezklamal! A má úžasné webovky:
www.josefformanek.comSvět bohatne a chudých přibývá. Tak se jmenuje skvělý rozhovor s filosofem Thomasem Poggem. Třeba i o tom,že z chudých zemí odtéká ročně desetinásobek toho, co jim pak pateticky dáváme jako rozvojovou pomoc.(Respekt č.3, str.46-50)


..s večerem se světlo na konci ulic ještě jednou protočilo. Světlo bylo dotěrné. Varovalo okolí, že nastane noc. Domy se zmenšovaly, byly menší než lidé, kteří procházeli kolem. Mosty byly menší než tramvaje, které přes ně jezdily. A stromy byly menší než obličeje, které pod nimi osaměle procházely.
Všude se rozlézala touha po domově a ukvapený spěch. Osiřelé obličeje na ulici ztrácely obrysy. A viděla jsem v nich viset kus mračna, jak se k mně přibližovaly. A když stály těsně přede mnou, smrskávaly se každým krokem. Jen dlažební kameny zůstávaly velké. A po dalších a dalších krocích visela místo mračna v tváři dvě bílá vypouklá bělma. Při dalším a dalším kroku, těsně předtím, než mě obličeje minuly, se bělma slila v jedno.
Držela jsem se konců silnic, kde se drželo světlo. Oblaka, chuchvalce zmačkaných šatů. Otálela jsem s návratem… ale v nehybném světle záleželo na chůzi, musela jsem jít rychleji. Postranní ulice na noc nečekaly. Balily si kufry.
(úryvek z knihy Herty Müllerové Srdce bestie)


Čtvrt století jsem žil v komunismu. Dlouho mi chyběl trefný název doby, ve které se nacházím teď. Už ho asi mám:
http://www.blisty.cz/art/60743.html


Povídání s Erwinem Hellerem o zrychlování světa, o umění odpočinku, o tom jak sami sebe vykořisťujeme a že nicnedělání je zatraceně těžká práce,najdete v Respektu č. 26/27 na str.48-53.


Doporučuji k přečtení čtrnáctideník A2 č.10. Najdete v něm tentokrát vynikající text z pera Jana Sterna s názvem Pocit stísněnosti v posteli. Nevídané souvislosti předkládá tento mistr psychoanalýzy i slova.


Tíha mateřštiny. Tak se jmenuje text Jana Sterna na stránkách týdeníku A2, č.26.Taky mu vyšla nová knížka ( Mystika západu). Už ji mám a čtu. Je moc dobrá.


Respekt č.41 se vydařil! Rozhovor s filozofem Konradem Liessmannem, potažmo povídání s "fotografem mrtvých" Joelem-Peterem Witkinem o odvaze, smrti a hledání krásy, a taky text o Vargasu Llosovi, čerstvém nositeli Nobelovy ceny za literaturu.


" Reklamní agenti to nezachrání". Tak se jmenuje rozhovor A.Plavcové s prof. Kamilem Wichterlem. O jeho geniálním otci, o tom, že když Edison vynalezl žárovku byla tato už 25 let patentovaná, o tom, že matematika je ve skutečnosti nesmyslná, a o mnohém dalším. Vyjimečný chlap. Viz příloha LN č. 47, str.6-13.


Říkal mi kdysi jeden věhlasný místní muzikant : " Stejně jednou skončíš u Gabriela ! ". Stalo se. A já ho poslouchám když je mi dobře, i když třeba není.

P.Gabriel

Tyto stránky si zatím zobrazilo 1047741 návštěvníků.

Přihlášení

valid xhtml 1.0 strict - css - php
Matyáš Havel, 2008

Návštěvní kniha

Vyhrazuji si právo odstraňovat příspěvky naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

Stejně tak budou odstraněny texty, které se nemístně dotýkají soukromí, či osobního života autora webu.

Napište mi vzkaz
Jméno
Předmět
Kontrola ČísloToto číslo, prosím, opište
Jméno: Jana
Předmět: xxxxx

Změna je život:-)
Kdyby ne, nestál by za nic.

11.04.2014, 22:21
Jméno: Dejhana
Předmět: Hradec ?

Nu po Hradci se cosi šušká... že prý se vracíš.. vždycky, když jsi v H.K. byl , něco se dělo !!!! Počítáš s tím ? Já bych se jako těšila:-)

04.04.2014, 13:56
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Je to přesně rok, co jsem začal pracovat na oddělení soudního lékařství KN Pardubice. Jsem tam spokojený.Těší me to.V tomto smyslu jsem se vrátil do kraje, který je mi blízký.
R.H.

06.04.2014, 23:09
Jméno: Sandra
Předmět: elitář???

odkaz na vaše stránky mi dala kamarádka s upozorněním, že jste tak trochu elitář... já ten pocit nemám. Proč si myslíte, že můžete mít tuhle nálepku???
SandrušeVana ( FAMU).

23.03.2014, 15:23
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Podle IP nejste Sandra.

27.03.2014, 20:27
Jméno: Kamila
Předmět: zajímavý chlap

Kolem mě se to hemží muži, kteří se staví na piedestal významnosti. A nemají k tomu hodnověrný důvod ( krom přirozeného machismu).Vy, prakticky mlčky, děláte práci, která vede k jasným výsledkům. Svině Panská dostala 30 let ( potom u vrchního soudu 21 - což je stejně doživotí). Jste pro mě CHLAP ve slova smyslu, na které dámy už asi zapoměly.Asi nemáte melír,odahduju, že neřešíte outfit, jenom jste pašák.. hele, holky, takových mužských je jak šafránu !!!! :-)

16.03.2014, 13:10
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Neřeším outfit, melír nemám.
Ale občas si nejsem jist, jako každý.
Vlastně nejsem vůbec vyjimečný. Jenom dělám práci, kterou ( ve vší skromnosti po 25 letech) tak trochu umím.
Ostatně to je vlastně problém naší celé společnosti.
Kéž by cokoliv u nás dělal někdo, kdo to opravdu umí. A kdo na to místo patří. Tak to bohužel není.
R.H.

27.03.2014, 20:26
Jméno: Jitka
Předmět: TV

Tak jsem Vás konečně viděla "naživo", v akci i když jen v TV. Mé tušení mě nezklamalo, máte v sobě vnitřní sílu, přehled a v očích něco, co ještě neumím přesně nazvat:-). Držím Vám palce ve Vaší nelehké práci. Musíte mít radost, když se ta " bestie" nakonec chytí...vždyť je to i díky Vám ! Neumím si vůbec představit, co asi všechno vidíte na pitevně. Klobouk dolů !
Srdečně zdravím
Jitka z Nymburka ( pravidelná čtenářka - těšící se na další texty).

14.03.2014, 13:27
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Když to hodně zjednoduším - tak mi nejde vlastně o nic jiného - než aby se ty svině fakt pochytaly.Další problém je v české justici.Tam ale z pitevny nedosáhnu.
R.H.

27.03.2014, 20:18
Jméno: Sylvie
Předmět: Radost

Nad radost nic v světě není,buďte zdráv,pane doktore:-)

07.03.2014, 14:11
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Věc k debatě. Taky přeju dobré zdraví.
R.H.

27.03.2014, 20:13
Jméno: Pavla
Předmět: Jim

To jsou mi věci... Samozřejmě že jsem neřekla "nějakýho Havla", ale dobrá. To je od vás hezké, že je takhle chválíte, když už ta jedna z dcer pro ně nemívá vlídného slova, protože vždycky přesně ví, co a jak by udělala jinak, kdyby to ovšem uměla. :-) Tak si na to s tátou asi zahrajem. Mějte se, Pavla.

22.02.2014, 22:20
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

:-) Váš táta je skvělý chlap. Takže si dovolím malou úvahu ( byť Vás vůbec neznám). Tedy : sečtu-li předpokládaný výchovný ( nebo nevýchovný:-)otcovský vliv, charakter prostředí a genetické zákonitosti, s největší pravděpodobností jste nejspíš prima ženská!
R.H.

01.03.2014, 13:16
Jméno: jim
Předmět: jen tak po letech

Ahoj Radku. Jedna z mych dcer mi rekla, ze narazila na moc zajimavou stranku nejakyho Havla, kterej moc hezky pise. Tak jsem si vzpomnel, ze jednoho takovyho jsem znal a ze se podivam. Jsem rad, ze pises(i kdyz si pamatuju ty veselejsi veci psane u prilezitosti vyroci ruznych kapel). My jsme s muzikou porad vydrzeli a kdyby byla moznost se s Tebou nekde az budeme pobliz potkat, byl bych rad. Diky a (s)mej se. Jim

14.02.2014, 18:32
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Ahoj, Pavle.
Jsem si (snad) docela jistý tím, kdo mi to vlastně píše. A jsem tomu moc rád. Trošku mě teď trápí zdraví, ale v dubnu vás chci rozhodně slyšet s nějakou tou filharmonií. Nejsem ale tak úplně mimo :-) Stopy bláznů ( také jsem jich pár asi na té naší malé folkové loučce zanechal:-)) jsou výborné. Znáš mě,takže mě velmi potěšily především ty swingující věci. Velmi povedené. Zrajete jak víno. No tak po těch asi 34 letech (?)... aby ne! Jo a koupil jsem si zase kytaru. Jo,a taky bych vás všechny rád zase viděl. Už jsem starý chlap, ale to, že někoho muzika pořád baví, prostě poznám. Velká muzikanstká radost. Taky musím dodat, že už nějaký čas nepiju. Takže už vás nebudu zkoušet porazit v disciplíně, ve které stejně nemáte konkurenci:-). Název tvé kapely mě snad stokrát ve špitále napadl - buď n(N)ezmar, říkal jsem si.
Tož pozdravuj všechny kolem sebe, kteří pořád drží prapor.
Radek

14.02.2014, 19:41
Jméno: L.
Předmět: dotaz

Dýcháš ??? Už zase dýcháš????

08.02.2014, 14:37
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

No dýchám. K mé velké radosti začíná dominovat nádech. Začal jsem zase hrát.Na prstech mám rýhy jako kdysi. Jiné rýhy v jiných částech těla se tak trochu zmenšují.

14.02.2014, 19:20
Jméno: Kleopatra
Předmět: pláč ?

asi jsi umřel tož tak preventivně pláču.....napiš něco....

06.02.2014, 21:19
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Člověče, já mám pocit jakobych se znovu narodil.. takže to všechno trošku přepisuju. Strpení prosím ( ale v podstatě je mi to fuk).

07.02.2014, 21:49
Jméno: P.Skalický
Předmět: psaní

Tak co ??????

22.01.2014, 14:47
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Píšu a škrtám a váhám. Daleko víc mě teď ale zajímá hraní se synem. Muzika mě znovu obklíčila. Zaplaťpámbu - řekl bych. Taky hodně čtu, teď třeba román Jana Němce - Dějiny světla. Napsaný v druhé osobě. O Drtikolovi. Byl jsem na Nymfomance.Žiju.Text taky. Řekne si sám.

07.02.2014, 21:47
Jméno: Kleopatra
Předmět: achjo

Dodatečně vše nejlepší k svátkuu i k narozkám:-)

17.01.2014, 19:14
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Děkuji.

07.02.2014, 21:41
Jméno: Brtnik
Předmět: byl jsem tady

vím o tobě, víš o mě :-)

13.01.2014, 08:20
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Vím dost. To stačí. Jsem tak daleko, že bych to nechal jen tak plout...

14.01.2014, 22:36
Jméno: Z
Předmět: happy b..:-)

Vše nejlepší a ještě mnohem lepší ( nebo horší ? filosofe:-) k narozkám!!!

12.01.2014, 18:30
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Za ty může moje mamka. Při nejbližší příležitosti jí to vyřídím.
R.H.

14.01.2014, 22:34
Jméno: Petra
Předmět: ...

Prostě jen držím palce
Vydrž.
Je Tě třeba, protože jsi jiný. Tudíž vzácný.
Petruše

09.01.2014, 19:44
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Vzácný je každý z nás.
Jen si tenhle fakt odvážně přiznat a především - všimnout si ho !
R.H.

12.01.2014, 12:42