Aktuality

Myšlenka dne

The only way to deal with an unfree world is to become so
absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
(Albert Camus)


Be a loner. That gives you time to wonder,
to search for the truth.
Have holy curiosity. Make your live worth living.
(Albert Einstein)


Do you want to know what my secret is ?
You see, I dońt mind what happens.
(Krishnamurti)


Každý člověk je malý svět.
(Demokritos)


Umění je ritualizovaná panika
(Jake Chapman)


Mučíte-li fakta dostatečně dlouho,
nakonec se přiznají k čemukoliv.
(Ronald Harry Coase)


Prostě si nesmíš pověsit život na jeden věšák.
(R.H.)


Každý jeden z nás dluží přírodě svou smrt.
(Sigmund Freud)


Jediná možnost, jak se postavit plynutí času
a různým posunům je ta,že označím nalezené místo
či bod za nehybné.
(R.H.)


Jestli je život ve vesmíru ?
Daleko víc mě trápí otázka,
jestli tohle je život.
(Vl. Kokolia)


Základním znakem novověku
je skutečnost, že si človek podmanil
svět tím, že jej učinil obrazem
(M.Heidegger)


Jmenuji se Drtikol. Drtil jsem kola, která mě svírala. Jsem fotograf. Fotografoval jsem světlem. Píši lidem do duší světlem poznání.
(Fr.Drtikol)


Pánbůh nás nevidí,
vidí jen planetu,
planetu bez lidí,
všichni jsou na netu.
(K.Plíhal)


Umění je to,
co se mění tak dlouho,
až se to umění.
(Vl.Kokolia)


Ve světě, kde úspěch je dán časem, který se ušetří, má myšlení jen jedinou vadu, ale vadu nenapravitelnou, že se jím čas ztrácí..
(Jean-Francois Lyotard)


Výsledky filozofie jsou odhalením nějaké holé nesmyslnosi a boulemi, které rozum utržil při svém narážení na hranici řeči. Právě tyto boule nám dovolují rozpoznat cenu onoho odhalení.
(Ludvig Wittgenstein)


Jde o místa u ohňů, které jsme si rozdělali v chladných mezisvětech. Filozofie není ničím jiným, než vyprávěním u nich.
(Václav Bělohradský)


Když ztratíme stav ticha, pak ztratíme i možnost zaslechnout šepot.
A ten je zásadním a jediným spolehlivým komunikačním prostředkem.
(Umberto Eco)


Mám pocit, že když Bůh vyráběl lásku,ve skutečnosti myslel na více věcí najednou. Každý den v práci u pitevního stolu slyším jasně jeho hlasitou omluvu.
(R.H.)

Zajímavost

Tak tuhle píseň jsem si odvezl z Pacova. Vy, kteří ještě věříte na lásku, si to užijte. My, kteří už moc nevěříme, tak my to máme skoro za hymnu. Zkrátka - projekt bez naděje.
https://www.youtube.com/watch?v=bR_7RwqmQP8


Můj životní souputník Jiří Bílý ( www.jiribily.cz) dokončil novou desku plnou jím zhuděbněných básní pana Antonína Sovy. Křest proběhl v Pacově dne 26.6.14. Tamtéž bude Jiří s Michalem hrát na Pacovském poledníku dne 23.8.14. A bude tam i Mńága a Ivan Hlas a Peter Lipa a spousta dalších (včetně mě za moderátorským mikrofonem:-)


Tadeáš dospěl do fáze muzikantské zajímavosti. Koupil jsem novou kytaru i další profesionální klávesy, komba, počítače, programy. Bude se nahrávat. S mým synem. Jeho věci. Čirá radost.


Kolonizují prostor společnosti. Privatizují náš osobní prostor ( u slabších i jejich duši).Český rok po konci světa (Orientace LN ze soboty 4.1.14 - Josef Chuchma), nebo Odepřít poslušnost - Násilí podle Slavoje Žižka ( A2-26/2014 str. 27). Děsivé a zřejmě mlčky pomíjené zprávy o našem převedení do klecí. Pobuřující - jak pro koho.


"Uhnali jsme si touhu po pevné ruce". Cyril Höschl ve velkém rozhovoru poukazuje na věci, ze kterých se tají dech. O kořenech naší "blbé nálady". O závisti. O tom, že naši první signální ničí parvenuové. A taky třeba o tom, že dávat na odiv něco, co jsem nabyl, je naprosto infantilní, přízemní a ubohé. Lidové noviny, Rozhovor, 5.října 13, str. 11.


Máme jen pár autorů, kteří patří bez debaty do světového literárního kontextu ( Kundera, Hrabal, Hašek...).Nepochybně světovým autorem byl i muž, jehož jméno tady bohužel není příliš známé. Jeho nadčasové texty však nesou všechny znaky nejvyšší literatury a ryzí geniality. JIŘÍ DRAŠNAR ZEMŘEL V KALIFORNII 17.3.2013..


Zákon 198 /1993, paragraf 3, hovoří jasně. V případě komunistické strany se jedná ( dle zákona) o zločineckou oranizaci. Komunistické hnutí je tedy podle platné legislativy nezákonné. V době , kdy se stávají našimi "představiteli" lidé kteří byli předsedy OV KSČ ( hejmtan), či nechali střílet do lidi na hranicích ( náměstek hejtmana) je třeba říci, že ti, kteří s nimi spolupracují jsou rovněž zločinci. Právně to asi obhájí, ale morálně ( pro ně nejspíš slovo v hebrejštině) je mi z nich na blití.


Tenhle klip mě k nostalgii vskutku nedohnal. Pouze jsem si všiml, že tam hraju na Gibsona, jehož cena není a nebyla malá.Někde se mi, na mých životních kruhových objezdech, " ztratil ". Tak jen doufám, že Dotyčná na něj buď dodnes hraje, nebo ho alespoň prodala řekněme za přijatelnou cenu.
http://www.youtube.com/watch?v=OX4U7i8YHhQ


Ano, jsme slepí, neboť jsme se nechali oslepit. A je to naše vina, naše pohodlnost, naše rezignovanost. Stali se z nás slepci, kteří sledují televizní zprávy a namlouvají si, že něco vidí, čtou noviny a věří, že se něco dočetli, zběsile pátrají na internetu a doufají, že se proklikají z bludného kruhu. Nechali jsme se oslepit těmi, kteří zatraceně dobře vědí, že slepci se lépe vodí. A vůbec nejlépe se vodí ti, kteří o své slepotě nemají ani páru, jsouce naopak přesvědčeni o své bystrozrakosti, pronikavosti vhledu a důvěrné znalosti věcí za zrcadlem.. Hledí třeba na politikův předvolební plakát a nevidí, že síťovka v jeho ruce je ve skutečnosti beznadějně vybrakovaná. Vidí jenom to, co chtějí vidět a jejich realita se tak stává vrcholnou ideologií, fantasmatem, z něhož byla vytěsněna empatie coby nezbytná součást ochrany druhu. Proto ji, kdykoliv se sobectví utrhlo ze řetězu, bylo třeba obelstít například tím, že se protivník odlidštil nějakým bizarním pojmenováním, aby už nestál člověk proti člověku, Francouz proti Němci či Italovi, ale žabožrout proti bošovi, případně makarónovi…, což přispělo k oné zvláštní slepotě, bránící proti sobě vidět člověka, ale nepřekážející schopnosti zamířit na jeho srdce...
Více v mrazivém textu L. Brožka

http://www.blisty.cz/art/65841.html


To mě bavilo a živilo !!!
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/


Ve Francii, kterou už pár let miluji, rostou úžasné holky
http://www.youtube.com/watch?v=sp3G50jBRuU


Obsazení Wall Street mě zaujalo, ale z tohohle protestu jsem měl husí kůži !
Výňatek z opery G. Verdiho Nabucco - sbor zotročených Židů odvlečených po prohrané válce do Babylonu asi 590 před našim letopočtem. Opera se hrála v Římě letos při příležitosti 150. výročí moderní Itálie za přítomnosti
Berlusconiho a starosty Říma, který v rámci projevu před zahájením opery kritizoval škrty rozpočtu na kulturu. Už před začátkem opery byl dlouhý potlesk. Italové milují Verdiho a jeho opery a většinou znají opery nazpaměť a slavné árie zpívají často spolu. Opera roběhla normálně až k uvedenému sboru jehož první slova v překladu jsou : " Oh má země, tak krásná a ztracená.. " V hledišti bylo zvláštní napětí, které cítil dirigent i účinkující. Když skončil sbor otroků, byl obrovský aplaus. Dirigent slyšel výkřiky: " Opakovat !" A rozruch neustával. V Itálii není zvykem opakovat části v průběhu opery, ale nakonec, když se rozruch utišil, obrátil se dirigent na
Berlusconiho a řekl: " Jsem Ital. Cestuji po celém světě a teď se stydím za to,co se děje v mé zemi a proto ( směrem k obecenstvu ) přijímám Vaši prosbu o opakování ! Nejen pro vlastenecký obsah, ale při dirigování slov " Oh má krásná ztracená země " myslím na to, že když budeme takto pokračovat, zničíme kulturu, která tvoří historický základ Itálie. V tom případě bude naše země opravdu ztracena ."
Potom řekl: " Já, Motti jsem mlčel po léta. Nyní bych chtěl dát této písni skutečný význam. Jsme doma v Římě, v divadle se skvělým sborem a nádherným doprovodným orchestrem. Navrhuji Vám, abyste se připojili, a budeme zpívat všichni spolu. " Potom zahájil opakování písně sboru, obrátil se k publiku a dirigoval jejich zpěv. Lidé byli vidět jen tmavě, protože osvětlené bylo jen jeviště, ale jak publikum, tak všichni na jevišti, zpívali ve stoje. Když sbor skončil, bylo vidět, jak si ženy zpívající ve sboru utíraly slzy.

http://www.youtube.com/embed/G_gmtO6JnRs


www.tichyfotograf.cz
www.kresadlo.cz
Dvě stránky, které mě neustále baví a naplňují optimismem !!!


Čestnost jako deviace, aneb jak systémová korupce vytlačuje slušné lidi na okraj. Ti inteligentní,a nedej bože ještě morálně dobře nastavení, prostě vypadávají ze hry, což je známá teze o degeneraci elit, kteréžto jsme nyní svědky (kvalitní rozhovor se sociologem P.Fričem najdete na stránkách Literárních novin,ročník XXI,č.36)


"Proč jsou dnešní dívky nesnesitelné?".
Tak se jmenuje půvabný a provokativní text Jana Sterna v Britských listech. Doporučuji. Apropo právě mu vychází nová knížka " Psychoanalýza všednosti ". Jak ho tak znám, máme se na co těšit !
http://www.blisty.cz/art/52196.html


"Láska k moudrosti" jako psychosa? Aneb bylo Platonovo proslulé podobenství o jeskyni poruchou filosofovy duševní rovnováhy? Martin Škabraha napsal velmi zajímavou a těžkou stať na tohle téma. (Čtrnáctideník A2, č.17, str. 18)


Sprcha s hodně studenou a hodně čistou vodou. Kdo má trpělivost, může zažít jeden z nejsilnějších thrillerů současnosti.Spousta věcí začně dávat smysl.Ale je to děsivé...

Koukolík o deprivantech
Moje tipy

! ! ! !
Přibyl nový text v Zápisníku - Něco o lásce II (úvahy o nadvládě substantiv)


Výborné čtení o současné ruské literatuře a to nejen o Sorokinovi. Taky o Michailu Jelizarovovi, Iljovi Kukulinovi a Anně Barkovové. A k tomu všemu hodně dobře napsaná recenze na nového Kahudu. Vše je k nalezení a pochutnání si ve čtrnáctideníku A2 č.16. z 30.7.14.


Dobře napsané, břitké a přesné. Větší horor než Paranormal aktivity. Pavel Šafr definoval náš porevoluční vývoj ve dvanácti obrazech. Všichni, jak jsme tady, by to měli mít neustále na nočním stolku ( Reflex 9 ze dne 27.2.13, str. 10-13)


Slávek Janoušek mi poslal svoji knihu. Jeho prvotinu, která je zároveň druhým dílem trilogie s názvem My tři a já. Folkaři umí i dobře psát.První díl napsal Vl.Redl. Slávek, dle mého, nezůstal pozadu.Už přibyla i poslední část Od Samsona. Vřele doporučuji ( viz Fotogalerie)


A2 ze dne 19.6.2013 stojí za to ! Už kvůli plnokrevnému rozhovoru s Pavlem Kosatíkem s názvem "Co je to být Čechem ?" Hořké čtení o národních mýtech a o našich potížích s hodnocením národních hrdinů a zrádců. O ryze " českém " tupém zjednodušování. Nu a pak životadárné textíky Milana Kozelky - Raňajky v Bazmekistáne. Jednoduše kouzelné.


Ondřej Nezbeda to konečně napsal. Hašek není "Hrušínský", je to mnohovrstevný existenciální autor. A Švejk byl pro mě vždy spíše postava do mystického hororu, až na husí kůži. Strašlivý ponor, když si odmyslíme knedlíkové české pojetí. Více na str. Respektu č.17 v textu - Záhadný Hašek.


Kulturní čtrnáctideník A2 (13.3.2013) je věnován "Lásce". Našel jsem tam dva skvělé texty. Jeden napsal Zygmunt Bauman ( O tekuté lásce...), druhým je rozhovor s vycházející hvězdou světové sociologie Evou Illouz.Vypadá to tak, že nejen ekonomika má na kahánku..


Eva Turnová!! Pokud nevíte - basačka od Plastiků. Taky někdejší Sabrina Black Emila Hakla. Taky výborně a vtipně píšící ženská. Právě jí vyšla knížka Turnový háj ( objednávky na eturnova@volny.cz)


O "postkritické době" , o kontejnerizaci světa, o slepé ulici, kterou se společnost řítí..brilantní text V.Bělohradského ( Salon,14.2.2013)


Během svátků jsem měl tři zásadní setkání:
1. Převratný výstřel kinematografie - film "Holy Motors" Leose Caraxe. Jeho podivný hrdina Oscar na otázku - proč to všechno vlastně dělá, odpoví kouzelně : pouze pro krásu toho samotného gesta. Filmová magie desetiletí !
2.Knížka "Myšlení rychlé a pomalé" z pera Daniela Kahnemana, která nás ohromí uvědoměním si vlastního omezení.
3.Dva dny s Vlastou Redlem, které mě naopak obdařily pocitem jakéhosi lidského neomezení.


"..z valné části se zabýváme blbostmi..." Hektická ospalost - to je nesmírně moudrý text, který mě na konci roku asi nejvíc oslovil.Díky, pane Chuchmo !( Kavárna, Víkend dnes 22.-26. prosince 2012)


"Mazlíme se s náhražkami". Rozhovor s Marií Langerovou. Mimo jiné o její nové knize " Hnízda snění". Taky o tom, že manipulace označujeme rádi jako "interpretace" ( A2-kulturní čtrnáctideník 24, ze dne 21.11.12)


Přibyl nový text v Zápisníku - "O Vesmírech ( bez rozdílu velikosti)".


O tom, jak J.Joyce svým Odysseem otevřel další území. O velké planoucí hranici literatury, kterou tahle geniální kniha ve skutečnosti asi je. Velmi pěkný je rozhovor s anglistou M.Pokorným o Odysseovi, vědě a psech s názvem " Literatura neodhaluje, ani nemyslí " (čtrnáctideník A2 č.19/12, str.24-25)


"Jsme záludný, nekorektní a k odpovědnosti neochotný lidský materiál. Ano, to, co žijeme je pokračováním normalizace,protože jsme nedokázali přestat" - to říká ve velmi břitkém a hodně obnažujícím rozhovoru Pavel Kosatík. Stojí to za přečtení i za trochu sebestudu. (Čekání na nového Havla,Salon 20.září 2012)


Evoluce člověka skončila - tvrdí v dechberoucím rozhovoru britský biolog Steve Jones. Stojí to za to ! Respekt 22, str. 47-51.


"Pád Jeruzaléma, aneb Kdy je společnost nemocná ?" Další nebroušený diamant z pera mého oblíbeného věčného provokatéra a psavce Jana Sterna. Tentokrát k nalezení v kulturním čtrnáctideníku A2-10/2012. Taky jsem si koupil jeho novou knížku - Černé libido ( opět skvělé čtení).


Evropa bude jednou islámská - pozoruhodný a poněkud děsivý rozhovor s biologem, filosofem a spisovatelem Stanislavem Komárkem je k přečetní v Salonu ( příloha Práva) ze dne 10.5.2012


Neodkládejte život na jindy- pozoruhodné povídání s P.Fialou ( Mňága a Žďorp). O muzice, životě a o českých rádiích. Dobré to je !(Reflex z 10. května, str. 59-62)


Přibyl nový text v Zápisníku:
O disentu krásy a pastech času ( úvahy o umění nevejít)
(4.3.2012)


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA BUDE DOČASNĚ OTEVŘENA !!
( Jedná se o pokus otevřít diskusi k mým textům. Osobuji si právo na některé osobní invektivy vůbec nereagovat, případně je smazat. Moje odpověď tudíž nebude automatická. Pokud tato akce nesplní účel, bude kniha opět uzavřena).
Díky. R.H.


Teď zrovna moc nepíšu. Což ale neznamená, že taky nečtu. Čtu ! Tak například :
http://trcalek.bigbloger.lidovky.cz/c/235912/Vanoce-jsou-jako-perverzni-sex.html
nebo
www.lucifer.bloguje.cz
Jsem spokojen !!! Svět bloggerů je už dost velký na to, abychom pochybovali o jeho smyslu.


Novou knihu Josefa Formánka "Umřel jsem v sobotu" jsem přečetl za noc. Delší dobu si myslím, že jde o jednoho z nejzajímavějších českých spisovatelů.Opět mě nezklamal! A má úžasné webovky:
www.josefformanek.comSvět bohatne a chudých přibývá. Tak se jmenuje skvělý rozhovor s filosofem Thomasem Poggem. Třeba i o tom,že z chudých zemí odtéká ročně desetinásobek toho, co jim pak pateticky dáváme jako rozvojovou pomoc.(Respekt č.3, str.46-50)


..s večerem se světlo na konci ulic ještě jednou protočilo. Světlo bylo dotěrné. Varovalo okolí, že nastane noc. Domy se zmenšovaly, byly menší než lidé, kteří procházeli kolem. Mosty byly menší než tramvaje, které přes ně jezdily. A stromy byly menší než obličeje, které pod nimi osaměle procházely.
Všude se rozlézala touha po domově a ukvapený spěch. Osiřelé obličeje na ulici ztrácely obrysy. A viděla jsem v nich viset kus mračna, jak se k mně přibližovaly. A když stály těsně přede mnou, smrskávaly se každým krokem. Jen dlažební kameny zůstávaly velké. A po dalších a dalších krocích visela místo mračna v tváři dvě bílá vypouklá bělma. Při dalším a dalším kroku, těsně předtím, než mě obličeje minuly, se bělma slila v jedno.
Držela jsem se konců silnic, kde se drželo světlo. Oblaka, chuchvalce zmačkaných šatů. Otálela jsem s návratem… ale v nehybném světle záleželo na chůzi, musela jsem jít rychleji. Postranní ulice na noc nečekaly. Balily si kufry.
(úryvek z knihy Herty Müllerové Srdce bestie)


Čtvrt století jsem žil v komunismu. Dlouho mi chyběl trefný název doby, ve které se nacházím teď. Už ho asi mám:
http://www.blisty.cz/art/60743.html


Povídání s Erwinem Hellerem o zrychlování světa, o umění odpočinku, o tom jak sami sebe vykořisťujeme a že nicnedělání je zatraceně těžká práce,najdete v Respektu č. 26/27 na str.48-53.


Doporučuji k přečtení čtrnáctideník A2 č.10. Najdete v něm tentokrát vynikající text z pera Jana Sterna s názvem Pocit stísněnosti v posteli. Nevídané souvislosti předkládá tento mistr psychoanalýzy i slova.


Tíha mateřštiny. Tak se jmenuje text Jana Sterna na stránkách týdeníku A2, č.26.Taky mu vyšla nová knížka ( Mystika západu). Už ji mám a čtu. Je moc dobrá.


Respekt č.41 se vydařil! Rozhovor s filozofem Konradem Liessmannem, potažmo povídání s "fotografem mrtvých" Joelem-Peterem Witkinem o odvaze, smrti a hledání krásy, a taky text o Vargasu Llosovi, čerstvém nositeli Nobelovy ceny za literaturu.


" Reklamní agenti to nezachrání". Tak se jmenuje rozhovor A.Plavcové s prof. Kamilem Wichterlem. O jeho geniálním otci, o tom, že když Edison vynalezl žárovku byla tato už 25 let patentovaná, o tom, že matematika je ve skutečnosti nesmyslná, a o mnohém dalším. Vyjimečný chlap. Viz příloha LN č. 47, str.6-13.


Říkal mi kdysi jeden věhlasný místní muzikant : " Stejně jednou skončíš u Gabriela ! ". Stalo se. A já ho poslouchám když je mi dobře, i když třeba není.

P.Gabriel

Tyto stránky si zatím zobrazilo 1450844 návštěvníků.

Přihlášení

valid xhtml 1.0 strict - css - php
Matyáš Havel, 2008

Návštěvní kniha

Vyhrazuji si právo odstraňovat příspěvky naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

Stejně tak budou odstraněny texty, které se nemístně dotýkají soukromí, či osobního života autora webu.

Napište mi vzkaz
Jméno
Předmět
Kontrola ČísloToto číslo, prosím, opište
Jméno: Fanoušek
Předmět: sečtělý

Proč tohle všechno na stránkách autora,který překračuje mnohonásobně běžná měřítka ? Přečtěte myšlenky dne, zajímavosti,tipy a pak jeho Zápisník. Buď se rovnejte ( což bude asi problém), nebo držte hubu a utíkejte do knihovny....se doučit.
J.

19.12.2014, 22:19
Jméno: JOHAN
Předmět: žena a psychiatrie, odporné spojení...

Dobrý den, tak jsem po dlouhé době četl návštěvní knihu ctihohodného a profesně vynikajícího MUDr. Havla. Co k ní říci? Převládá otázka psychopatie budoucích lékařů, kteří mají konat psychiatrické nápravy. Ti, se opřou do možnosti napsat „někomu“, že by bylo vhodné jej žalovat a „zrušit“ jej „pomocí“ „samostatného státního oboru soudnictví“. Je to snad dojem „z veřejné moci soudní“, která jest „osamostatněná“ od moci státní správy? Kdo má dnes dojem, že je samostatný – v rámci paraentického sebevnímání – je jistě imbecil – imbecil – jenž svou podstatu „simplexu“ hledá v psychiatrickém empirickém oboru – nutně po určitých letech – v rámci podstaty současných kriterií vnímání života – kde většina subjektů je simplex vyššího „zrna“ - je jen „obyčejný“ člověk „třímající obecnou medicínu v tašce“ - kde je také chléb, sýr a šunka – skončí jako sebevnímající se pacient, jenž se snaží léčit sama sebe, protože se jako chirurg bál skalpelu, jako internista nezvládl šíři oboru a jako neurolog upadl do těžké deprese nehybnosti vlastního autonomního systému. Sedíc na toaletě přemýšlí psychiatr (žena) o tom, jak je možné, že nefunguje „Pavlovův reflex“ u „profesionála“ a bojí se pacienta s těžkou duševní poruchou, který má přijít na ambulantní vyšetření a stolice není vykonána a navíc psychiatr (žena) se ještě „nepodrobil“ teplé vodě, o které ví, že mysl zatemní, ale voda studená – jenž ducha osvobodí – je pro psychiatra příliš silnou, než aby ji zvládnula tak, jak radí pacientům zvládat svá psychiatrická postižení. Psychiatr žena, je jediný lékař z medicinské empirie oborů, který v zrcadle ráno vidí, kým je – tedy odchází a přichází do svého domova, jako „osobní katastrofa sebe sama“, to jí zní ve vlastním vědění svého oboru a postupně se propadá do nekonečna osobních hrůz, které implikují její pacienti, kteří trpí „jen“ svým postižením duševním, zatímco psychiatr trpí sám sebou – jelikož ví, že přijde okamžik, kdy si nasadí korunku diagnóz, o kterých neví nic v rámci svých pacientů, ale ví vše – o sobě samé. A toto – co zde stojí jako písmo – se týká pouze žen – žen, které přeceňují sebe sama – a domnívají se, že mohou být lékařem v oboru psychiatrie. Žen, které po čase zjistí, že mohou částečně pomoci, jako oborově psychiatr, svým kamárádkám, které mají větší, či menší „ženskou“ krásu, nebo jim manžel zahnul, protože ani v oblasti sexuální nemají tu pokoru, že muži dají to, co mu náleží. A žena psychiatr vykládá své kamarádce blbosti o tom, že i ona si má najít cizí lože, jelikož lékařka z oboru psychiatrie ve svém vědomí přemýšlí, jaké krásné by to bylo, kdyby se léčila jako profesionál v sanatoriu a tam ji „kolega“ psychiatr (muž) vysvětlil, jak lze vyjít z bludiště a když bude mít štěstí, tak použije své psychiatrické empirické vzdělání k vynikajícímu umění gurmenství, na které bude navazovat vynikající schopnost sexuální krucielní znalosti o tom – co muži patří – a co je povinností každé ženy – tudíž každá lékařka psychiatrického oboru – se stane šťastnou, jelikož bude-li lékař psychiatr na úrovni – věnuji ji sám sebe za to – že ona svým povinnostem dostála – ale potřebovala k tomu vystudovat všeobecnou medicínu. Paradoxem je, že ženy jednoduché přesně vědí – jak si muže udržet a navíc totálně a navždy milujícího. To jsou ženy, které mají dobrou výchovu – a dle této výchovy vybírají partnera, aby mu mohly dát samu sebe s tím největším uspokojením sebe sama a uspokojením svého partnera v jeho rovině samojediného. V této rovině absolutní pravdy vztahové, lze předejít milé dámy, které chcete, abyste své vzdělání alespoň nějak použily – k vlastnímu psychiatrickému rozvratu osobnosti – kdy ani nevíte – zda chcete sex – natož sex orální, či jakýkoliv jiný. Tragédie dnešní doby – vpuštění žen do oborů, kde nemají co dělat. To samozřejmě neznamená, že nejsou ženy skvělé neuroložky, internistky a obecně ženy vykonávající ambulantní praxi, ARO, OAM, či invazivní výkony. Ovšem tyto dámy, jsou pro muže metou. Zatímco pseudo-intelektuální „odbornice“ na duševní pochody jsou pro muže katastrofou stejnou – jakou jsou katastrofou pro sebe samé. Snad jen ty kamarádky... Inu – přijde muž v larvovaném depresivním stavu do praxe ženy vystudované psychiatrií – muž má poslední model třeba Mercedesa, ale bohužel krom larvované deprese má závažnější problém – erekce funguje jen v bordelu. Co udělá žena psychiatr? Udělí otázky, jaké jsou obecné vztahové poměry muže s jeho ženou. Místo aby mu sdělila – vážený pane, vaše žena vás již dávno nevzrušuje, nebaví ji sex, zdrhejte tam, kde budete mít zase erekci. Místo toho žena psychiatr zve na ambulantní porady muže dokola a ptá se jak to vypadá po jejich radách. Na místo toho, aby se zeptala – pokud vypadá jako žena – a se mnou byste erekci čistě hypoteticky měl? / Tak. A nyní spusťte vodopád imbecilního vrozeného simplexu MUDr. psychiatr „po škole“. Diplom máte vždy proto, že převaha „diplomářů psychiatrů“, či starých žen MUDr. psychiatrie mezi 70 a smrt řekne – TAK SI TO UŽIJ KOČIČKO. S pozdravem JOHAN. / p.s.: A pak přijde soudní lékař a rozřeže „to“, aby zjistil opravdu vážné skutečnosti. Tak si dámy psychiatrie představte, že vy rozřežete duši člověka, který je na živu. Co po vás zůstane? Ubožák bez erekce na „vašich“ medikamentech, které sami berete v trojnásobné dávce. Sranda, nebo pravda??? Nikoliv. Realita o tom, že žena MUDr. psychiatrie má komplexů plný kastrol – od kuchyně počínající.

11.12.2014, 23:32
Jméno: Lída B.
Předmět: souhlas

Naprosto souhlasím!Před pár lety jsem pana doktora oslovila,tehdy myslím pod nickem Blanka,a byla jsem odmítnuta!!!!Hluboce se mě to tehdy dotklo a ponížilo.Navrhuji rozšířit obvinění o anarchismus, neoliberalismus,pravdoláskařství,svobodné vyjadřování,svévolné užívání jeho soukromého prostoru jím samým,nadbytečné přemýšlení a nekolektivní naprosté nerespektování práv žen.Měl by mu být zabaven i soukromý majetek,znárodněna firma a odebrán cestovní pas.Takovéhle muže naše společnost opravdu nepotřebuje!Pokud možno,zeptám se v Bruselu,bych ho zrušila celého.
Franta C.

10.12.2014, 18:29
Jméno: administrátorRadovan Havel
Předmět: Oznámení

Vážení návštěvníci soukromého webu Dr.Havla,
dne 3.12.2014 podala osoba, vystupující v Návštěvní knize pod nickem Gábina M. ( všechny příspěvky pod tímto nickem k přečtení níže), ke Krajskému soudu v Hradci Králové oficiální žádost o ZRUŠENÍ těchto stránek.
Ano, čtete dobře !!! :-)

09.12.2014, 15:09
Jméno: klara o.
Předmět: ...

To jsou věci. Odborník přes duši se může, jak se zdá, absolutně míjet s logikou. Říct majiteli soukromých stránek - poškodil jste mě, neb mě tu kdosi nazval psychopatem- má stejnou logiku, jako přijít do hospody, mít pitomý kecy a když za ně dostanu od štamgastů přes držku, zažaluju hostinského.

08.12.2014, 21:07
Jméno: Václav
Předmět: R.Havel

V tichosti svého stejnopokoje stojím a modlím se... aby ten člověk se navěky neurazil, byť vím, že mu to asi nepůjde.. a aby psal. Nic jiného po něm nechci.Vždycky mě to naplní nějakou nejasnou, mrtvou, ale tím pádem vlčí a věčnou nadějí,že život a smrt jsou jenom handl, na žejdlík bych s ním zašel, ale on by mi moc a na noc nepověděl. Neumí to.Není pražským chodcem. Umí se opít se svým textem.Malý zázrak, jako když se povede fiaově bílá bublina z čáryfuku...

07.12.2014, 21:26
Jméno: Honza
Předmět: nechte ho

Tak hele, holky, tohle je chlap,kterýho přemlouvám ke knížce už dva roky. Přírodní úkaz, nezaměnitelný, a asi genius. Nažito, načteno, vědomí souvislosti, ví a zároveň neví, co umí a čím vládne.Izolovaná entita.Kolem něho jsou mrtví lidé. Nikdo z nás si to neumí představit. Přesto chce s námi mluvit. Já jsem si svoje knížky tak trochu vycucal z prstu. Jemu stačí se jenom dívat... Hajzl!!!!!

05.12.2014, 22:40
Jméno: administrátorRadovan Havel
Předmět: Návštěvní kniha

Autor webu všem posílá k Mikuláši tuto píseň:
https://www.youtube.com/watch?v=j4QGxApMNEs
Zabývá se teď jinými věcmi, nicméně s obsahem svých stránek je mnou rámcově seznámen.Pokládá za vhodné nechat věci tak jak jsou, s tím, že by jeho případný vklad neměl rozhodně takovou vypovídací hodnotu a autenticitu, jako vložené přípěvky. Web je určen od začátku především určitému typu lidí. Ti si nepochybně udělali názor a autor by je nejspíš jenom rušil:-). Navíc by logicky plýtval energií, kterou teď potřebuje úplně někde jinde.

04.12.2014, 21:05
Jméno: Jana
Předmět: ...Gábině

..ráda bych paní Gábinu M. upozornila, že toto není žádná oficiální sociální síť, ale soukromé webové stránky jednoho doktora...

04.12.2014, 13:11
Jméno: Sylvie
Předmět: "DISKUSE"

Tedy takhle" zaplevelit" občas i zajímavé. .Dalo by se říct,že to se hned tak nevidí, ale vidí. Paní doktorka z psychiatrie působí nedůvěryhodně, občas slovní salát.. Snad jen neumí zkrotit myšlenky do psané formy. Snad je dobrý člověk, ale psychiatr? Kdo ví. Co takhle věnovat se méně klinickému oboru. Mikrobiologie je také zajímavá.
P.S. Má na výběr

04.12.2014, 10:38
Jméno: ...
Předmět: ...

....a teď jí (G.M.) už hráblo definitivně!....

03.12.2014, 15:58
Jméno: Gábina M.
Předmět: státní zastupitelství

Dnes nahlásím vaše stránky na státní zastupitelství v Hradci Králové. Urážet, ponižovat, nadávat mi "čistokrevný psychopat" si může Vaše kolegyně dovolit doma. Nikoliv ne na oficiálních sociálních sítích. Její chování je trestné. Je mi líto. Ale nemám na výběr. Poškodil jste mě. G.M.

03.12.2014, 07:47
Jméno: Lenka
Předmět: kolegyně

Radka Havla znám nějakých třicet let. Časem se z něho vyprofiloval jeden z nejvýznačnějších představitelů svého oboru. Nejen že je žádaným odborníkem, ale jako asi nikdo jiný nepřispěl k mediálnímu reálnému obrazu svého oboru (který je stále opředen různými mýty a polopravdami). Vážím si ho jako lékařka i jako občan. Jistěže je to excentrická bytost, těžko uchopitelná a vlastně i sebestředná. Vždycky byl takový. Měl čas i na muziku a na setkání s největšími osobnostmi současné i minulé umělecké scény. Časem jsem pochopila, že jsou to možná ty správné předpoklady, aby rétoricky „ničil“ obhájce u soudu, a aby byl žádán soudci, státními zástupci a policií z růzých krajů o spolupráci. Jak to že odešel ze severu a přitom se za ním všichni ženou a chtějí s ním pracovat dál, i když je jinde ? Nejednoduchý člověk, který všechno co říká, umí skvěle obhájit a to velmi expresivně. Proto mě nepřekvapilo, jak dobře i píše. Je to vzácný a charismatický chlap. Výjimečný a těžko stravitelný. A tudíž ženami logicky žádaný.
Co mě však, jako lékařku, šokovalo, jsou příspěvky paní kolegyně Gábiny. Bylo by to možná k hořkému smíchu, ale došlo mi, a já doufám, že i inteligentním čtenářům blogu R. Havla, že za touhle paní doktorkou chodí živí pacienti! Ne se zlomeným malíčkem, ale se svojí duší! Mají trable, často jsou na dně. A proti nim sedí sice atestovaný, ale čistokrevný psychopat, který si vlastně neví rady sám se sebou. Vyděsilo mě to. Paní doktorka ( vzhledem k tomu jak se vyjadřuje) by měla nejspíš požádat o odbornou pomoc některého z příčetnějších kolegů.
Vlastně její pacienty lituju. Dozví se možná něco o paní doktorce a o jejích osobních traumatech, o sobě už nejspíš míň. Nebo jim třeba napíše básničku o hořcici…
Lenka

02.12.2014, 17:14
Jméno: Gábina M.
Předmět: Hořčičko

Hořčice, Hořčičko,
do Brodu spěchej,
natolik si malinkej,
před Hradcem se schovej
a hlavinku nevystrkuj. G.M.

29.11.2014, 12:55
Jméno: Honza
Předmět: ...

No ahoj.
Buď jsi někde na Srí Lance nebo v Barmě ( což bych ti mimochodem schvaloval), nebo děláš nějakou specifickou formu autogenního tréningu. Jinak si neumím vysvětlit, že si necháš kálet do svého webu tak, jak to čtu. Holky si to tam dávají, což o to, ani líbeznému „ prezidentskému “ slovníku se nevyhýbají. Mindrákovník roste, kvete a raší, a opotřebovávají se klávesnice, staré zasuté křivdy ( které s tebou zjevně nijak nesouvisí - jsi jenom hromosvod), emoce malých a nenadaných bobtnají.. Hlavně se ale neuvěřitelně plýtvá časem ( což jak oba víme je smrtelný hřích). Místy je to i prdel, ale ty a homosexuál ???? To bych tě nesměl znát ( i když ses mi vždycky líbil :-)
Píšu ale hlavně kvůli Hapkovi. Dobře si pamatuju, jak jsi mi vyprávěl, že jsi s ním propařil celou noc u něj na Okoři. Nějak nám kvapem odcházejí ti staří frajeři, o které se bylo ještě možno opřít. Zůstanou jenom blbci, co do všeho kecají a při tom na to nemají puvoár ?
Prosím tě piš!! Jsi nadán pojmenovávat ( byť v jakési kvazideníkové fromě). Na všechno ostatní se vykašli ( neboli vyser, jak by asi pravil jeden rozpadlý alkoholik, co nám dělá ostudu po celém světě).
Apropo četl jsi nového Formánka ? Asi taky přestanu chlastat. A co Vlasta Rédlů ? Dobrý ??
Petr H. ve tvé návštěvní knize je mi trochu podezřelý, protože skvěle píše a nejspíš i myslí. Není to taky nějaká prča????
No drž se buddhisto!!!!

28.11.2014, 20:54