Aktuality

Myšlenka dne

The only way to deal with an unfree world is to become so
absolutely free that your very existence is an act of rebellion.
(Albert Camus)


Be a loner. That gives you time to wonder,
to search for the truth.
Have holy curiosity. Make your live worth living.
(Albert Einstein)


Do you want to know what my secret is ?
You see, I dońt mind what happens.
(Krishnamurti)


Každý člověk je malý svět.
(Demokritos)


Umění je ritualizovaná panika
(Jake Chapman)


Mučíte-li fakta dostatečně dlouho,
nakonec se přiznají k čemukoliv.
(Ronald Harry Coase)


Prostě si nesmíš pověsit život na jeden věšák.
(R.H.)


Každý jeden z nás dluží přírodě svou smrt.
(Sigmund Freud)


Jediná možnost, jak se postavit plynutí času
a různým posunům je ta,že označím nalezené místo
či bod za nehybné.
(R.H.)


Jestli je život ve vesmíru ?
Daleko víc mě trápí otázka,
jestli tohle je život.
(Vl. Kokolia)


Základním znakem novověku
je skutečnost, že si človek podmanil
svět tím, že jej učinil obrazem
(M.Heidegger)


Jmenuji se Drtikol. Drtil jsem kola, která mě svírala. Jsem fotograf. Fotografoval jsem světlem. Píši lidem do duší světlem poznání.
(Fr.Drtikol)


Pánbůh nás nevidí,
vidí jen planetu,
planetu bez lidí,
všichni jsou na netu.
(K.Plíhal)


Umění je to,
co se mění tak dlouho,
až se to umění.
(Vl.Kokolia)


Ve světě, kde úspěch je dán časem, který se ušetří, má myšlení jen jedinou vadu, ale vadu nenapravitelnou, že se jím čas ztrácí..
(Jean-Francois Lyotard)


Výsledky filozofie jsou odhalením nějaké holé nesmyslnosi a boulemi, které rozum utržil při svém narážení na hranici řeči. Právě tyto boule nám dovolují rozpoznat cenu onoho odhalení.
(Ludvig Wittgenstein)


Jde o místa u ohňů, které jsme si rozdělali v chladných mezisvětech. Filozofie není ničím jiným, než vyprávěním u nich.
(Václav Bělohradský)


Když ztratíme stav ticha, pak ztratíme i možnost zaslechnout šepot.
A ten je zásadním a jediným spolehlivým komunikačním prostředkem.
(Umberto Eco)


Mám pocit, že když Bůh vyráběl lásku,ve skutečnosti myslel na více věcí najednou. Každý den v práci u pitevního stolu slyším jasně jeho hlasitou omluvu.
(R.H.)

Zajímavost

Tak tuhle píseň jsem si odvezl z Pacova. Vy, kteří ještě věříte na lásku, si to užijte. My, kteří už moc nevěříme, tak my to máme skoro za hymnu. Zkrátka - projekt bez naděje.
https://www.youtube.com/watch?v=bR_7RwqmQP8


Můj životní souputník Jiří Bílý ( www.jiribily.cz) dokončil novou desku plnou jím zhuděbněných básní pana Antonína Sovy. Křest proběhl v Pacově dne 26.6.14. Tamtéž bude Jiří s Michalem hrát na Pacovském poledníku dne 23.8.14. A bude tam i Mńága a Ivan Hlas a Peter Lipa a spousta dalších (včetně mě za moderátorským mikrofonem:-)


Tadeáš dospěl do fáze muzikantské zajímavosti. Koupil jsem novou kytaru i další profesionální klávesy, komba, počítače, programy. Bude se nahrávat. S mým synem. Jeho věci. Čirá radost.


Kolonizují prostor společnosti. Privatizují náš osobní prostor ( u slabších i jejich duši).Český rok po konci světa (Orientace LN ze soboty 4.1.14 - Josef Chuchma), nebo Odepřít poslušnost - Násilí podle Slavoje Žižka ( A2-26/2014 str. 27). Děsivé a zřejmě mlčky pomíjené zprávy o našem převedení do klecí. Pobuřující - jak pro koho.


"Uhnali jsme si touhu po pevné ruce". Cyril Höschl ve velkém rozhovoru poukazuje na věci, ze kterých se tají dech. O kořenech naší "blbé nálady". O závisti. O tom, že naši první signální ničí parvenuové. A taky třeba o tom, že dávat na odiv něco, co jsem nabyl, je naprosto infantilní, přízemní a ubohé. Lidové noviny, Rozhovor, 5.října 13, str. 11.


Máme jen pár autorů, kteří patří bez debaty do světového literárního kontextu ( Kundera, Hrabal, Hašek...).Nepochybně světovým autorem byl i muž, jehož jméno tady bohužel není příliš známé. Jeho nadčasové texty však nesou všechny znaky nejvyšší literatury a ryzí geniality. JIŘÍ DRAŠNAR ZEMŘEL V KALIFORNII 17.3.2013..


Zákon 198 /1993, paragraf 3, hovoří jasně. V případě komunistické strany se jedná ( dle zákona) o zločineckou oranizaci. Komunistické hnutí je tedy podle platné legislativy nezákonné. V době , kdy se stávají našimi "představiteli" lidé kteří byli předsedy OV KSČ ( hejmtan), či nechali střílet do lidi na hranicích ( náměstek hejtmana) je třeba říci, že ti, kteří s nimi spolupracují jsou rovněž zločinci. Právně to asi obhájí, ale morálně ( pro ně nejspíš slovo v hebrejštině) je mi z nich na blití.


Tenhle klip mě k nostalgii vskutku nedohnal. Pouze jsem si všiml, že tam hraju na Gibsona, jehož cena není a nebyla malá.Někde se mi, na mých životních kruhových objezdech, " ztratil ". Tak jen doufám, že Dotyčná na něj buď dodnes hraje, nebo ho alespoň prodala řekněme za přijatelnou cenu.
http://www.youtube.com/watch?v=OX4U7i8YHhQ


Ano, jsme slepí, neboť jsme se nechali oslepit. A je to naše vina, naše pohodlnost, naše rezignovanost. Stali se z nás slepci, kteří sledují televizní zprávy a namlouvají si, že něco vidí, čtou noviny a věří, že se něco dočetli, zběsile pátrají na internetu a doufají, že se proklikají z bludného kruhu. Nechali jsme se oslepit těmi, kteří zatraceně dobře vědí, že slepci se lépe vodí. A vůbec nejlépe se vodí ti, kteří o své slepotě nemají ani páru, jsouce naopak přesvědčeni o své bystrozrakosti, pronikavosti vhledu a důvěrné znalosti věcí za zrcadlem.. Hledí třeba na politikův předvolební plakát a nevidí, že síťovka v jeho ruce je ve skutečnosti beznadějně vybrakovaná. Vidí jenom to, co chtějí vidět a jejich realita se tak stává vrcholnou ideologií, fantasmatem, z něhož byla vytěsněna empatie coby nezbytná součást ochrany druhu. Proto ji, kdykoliv se sobectví utrhlo ze řetězu, bylo třeba obelstít například tím, že se protivník odlidštil nějakým bizarním pojmenováním, aby už nestál člověk proti člověku, Francouz proti Němci či Italovi, ale žabožrout proti bošovi, případně makarónovi…, což přispělo k oné zvláštní slepotě, bránící proti sobě vidět člověka, ale nepřekážející schopnosti zamířit na jeho srdce...
Více v mrazivém textu L. Brožka

http://www.blisty.cz/art/65841.html


To mě bavilo a živilo !!!
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/


Ve Francii, kterou už pár let miluji, rostou úžasné holky
http://www.youtube.com/watch?v=sp3G50jBRuU


Obsazení Wall Street mě zaujalo, ale z tohohle protestu jsem měl husí kůži !
Výňatek z opery G. Verdiho Nabucco - sbor zotročených Židů odvlečených po prohrané válce do Babylonu asi 590 před našim letopočtem. Opera se hrála v Římě letos při příležitosti 150. výročí moderní Itálie za přítomnosti
Berlusconiho a starosty Říma, který v rámci projevu před zahájením opery kritizoval škrty rozpočtu na kulturu. Už před začátkem opery byl dlouhý potlesk. Italové milují Verdiho a jeho opery a většinou znají opery nazpaměť a slavné árie zpívají často spolu. Opera roběhla normálně až k uvedenému sboru jehož první slova v překladu jsou : " Oh má země, tak krásná a ztracená.. " V hledišti bylo zvláštní napětí, které cítil dirigent i účinkující. Když skončil sbor otroků, byl obrovský aplaus. Dirigent slyšel výkřiky: " Opakovat !" A rozruch neustával. V Itálii není zvykem opakovat části v průběhu opery, ale nakonec, když se rozruch utišil, obrátil se dirigent na
Berlusconiho a řekl: " Jsem Ital. Cestuji po celém světě a teď se stydím za to,co se děje v mé zemi a proto ( směrem k obecenstvu ) přijímám Vaši prosbu o opakování ! Nejen pro vlastenecký obsah, ale při dirigování slov " Oh má krásná ztracená země " myslím na to, že když budeme takto pokračovat, zničíme kulturu, která tvoří historický základ Itálie. V tom případě bude naše země opravdu ztracena ."
Potom řekl: " Já, Motti jsem mlčel po léta. Nyní bych chtěl dát této písni skutečný význam. Jsme doma v Římě, v divadle se skvělým sborem a nádherným doprovodným orchestrem. Navrhuji Vám, abyste se připojili, a budeme zpívat všichni spolu. " Potom zahájil opakování písně sboru, obrátil se k publiku a dirigoval jejich zpěv. Lidé byli vidět jen tmavě, protože osvětlené bylo jen jeviště, ale jak publikum, tak všichni na jevišti, zpívali ve stoje. Když sbor skončil, bylo vidět, jak si ženy zpívající ve sboru utíraly slzy.

http://www.youtube.com/embed/G_gmtO6JnRs


www.tichyfotograf.cz
www.kresadlo.cz
Dvě stránky, které mě neustále baví a naplňují optimismem !!!


Čestnost jako deviace, aneb jak systémová korupce vytlačuje slušné lidi na okraj. Ti inteligentní,a nedej bože ještě morálně dobře nastavení, prostě vypadávají ze hry, což je známá teze o degeneraci elit, kteréžto jsme nyní svědky (kvalitní rozhovor se sociologem P.Fričem najdete na stránkách Literárních novin,ročník XXI,č.36)


"Proč jsou dnešní dívky nesnesitelné?".
Tak se jmenuje půvabný a provokativní text Jana Sterna v Britských listech. Doporučuji. Apropo právě mu vychází nová knížka " Psychoanalýza všednosti ". Jak ho tak znám, máme se na co těšit !
http://www.blisty.cz/art/52196.html


"Láska k moudrosti" jako psychosa? Aneb bylo Platonovo proslulé podobenství o jeskyni poruchou filosofovy duševní rovnováhy? Martin Škabraha napsal velmi zajímavou a těžkou stať na tohle téma. (Čtrnáctideník A2, č.17, str. 18)


Sprcha s hodně studenou a hodně čistou vodou. Kdo má trpělivost, může zažít jeden z nejsilnějších thrillerů současnosti.Spousta věcí začně dávat smysl.Ale je to děsivé...

Koukolík o deprivantech
Moje tipy

! ! ! !
Přibyl nový text v Zápisníku - Něco o lásce II (úvahy o nadvládě substantiv)


Výborné čtení o současné ruské literatuře a to nejen o Sorokinovi. Taky o Michailu Jelizarovovi, Iljovi Kukulinovi a Anně Barkovové. A k tomu všemu hodně dobře napsaná recenze na nového Kahudu. Vše je k nalezení a pochutnání si ve čtrnáctideníku A2 č.16. z 30.7.14.


Dobře napsané, břitké a přesné. Větší horor než Paranormal aktivity. Pavel Šafr definoval náš porevoluční vývoj ve dvanácti obrazech. Všichni, jak jsme tady, by to měli mít neustále na nočním stolku ( Reflex 9 ze dne 27.2.13, str. 10-13)


Slávek Janoušek mi poslal svoji knihu. Jeho prvotinu, která je zároveň druhým dílem trilogie s názvem My tři a já. Folkaři umí i dobře psát.První díl napsal Vl.Redl. Slávek, dle mého, nezůstal pozadu.Už přibyla i poslední část Od Samsona. Vřele doporučuji ( viz Fotogalerie)


A2 ze dne 19.6.2013 stojí za to ! Už kvůli plnokrevnému rozhovoru s Pavlem Kosatíkem s názvem "Co je to být Čechem ?" Hořké čtení o národních mýtech a o našich potížích s hodnocením národních hrdinů a zrádců. O ryze " českém " tupém zjednodušování. Nu a pak životadárné textíky Milana Kozelky - Raňajky v Bazmekistáne. Jednoduše kouzelné.


Ondřej Nezbeda to konečně napsal. Hašek není "Hrušínský", je to mnohovrstevný existenciální autor. A Švejk byl pro mě vždy spíše postava do mystického hororu, až na husí kůži. Strašlivý ponor, když si odmyslíme knedlíkové české pojetí. Více na str. Respektu č.17 v textu - Záhadný Hašek.


Kulturní čtrnáctideník A2 (13.3.2013) je věnován "Lásce". Našel jsem tam dva skvělé texty. Jeden napsal Zygmunt Bauman ( O tekuté lásce...), druhým je rozhovor s vycházející hvězdou světové sociologie Evou Illouz.Vypadá to tak, že nejen ekonomika má na kahánku..


Eva Turnová!! Pokud nevíte - basačka od Plastiků. Taky někdejší Sabrina Black Emila Hakla. Taky výborně a vtipně píšící ženská. Právě jí vyšla knížka Turnový háj ( objednávky na eturnova@volny.cz)


O "postkritické době" , o kontejnerizaci světa, o slepé ulici, kterou se společnost řítí..brilantní text V.Bělohradského ( Salon,14.2.2013)


Během svátků jsem měl tři zásadní setkání:
1. Převratný výstřel kinematografie - film "Holy Motors" Leose Caraxe. Jeho podivný hrdina Oscar na otázku - proč to všechno vlastně dělá, odpoví kouzelně : pouze pro krásu toho samotného gesta. Filmová magie desetiletí !
2.Knížka "Myšlení rychlé a pomalé" z pera Daniela Kahnemana, která nás ohromí uvědoměním si vlastního omezení.
3.Dva dny s Vlastou Redlem, které mě naopak obdařily pocitem jakéhosi lidského neomezení.


"..z valné části se zabýváme blbostmi..." Hektická ospalost - to je nesmírně moudrý text, který mě na konci roku asi nejvíc oslovil.Díky, pane Chuchmo !( Kavárna, Víkend dnes 22.-26. prosince 2012)


"Mazlíme se s náhražkami". Rozhovor s Marií Langerovou. Mimo jiné o její nové knize " Hnízda snění". Taky o tom, že manipulace označujeme rádi jako "interpretace" ( A2-kulturní čtrnáctideník 24, ze dne 21.11.12)


Přibyl nový text v Zápisníku - "O Vesmírech ( bez rozdílu velikosti)".


O tom, jak J.Joyce svým Odysseem otevřel další území. O velké planoucí hranici literatury, kterou tahle geniální kniha ve skutečnosti asi je. Velmi pěkný je rozhovor s anglistou M.Pokorným o Odysseovi, vědě a psech s názvem " Literatura neodhaluje, ani nemyslí " (čtrnáctideník A2 č.19/12, str.24-25)


"Jsme záludný, nekorektní a k odpovědnosti neochotný lidský materiál. Ano, to, co žijeme je pokračováním normalizace,protože jsme nedokázali přestat" - to říká ve velmi břitkém a hodně obnažujícím rozhovoru Pavel Kosatík. Stojí to za přečtení i za trochu sebestudu. (Čekání na nového Havla,Salon 20.září 2012)


Evoluce člověka skončila - tvrdí v dechberoucím rozhovoru britský biolog Steve Jones. Stojí to za to ! Respekt 22, str. 47-51.


"Pád Jeruzaléma, aneb Kdy je společnost nemocná ?" Další nebroušený diamant z pera mého oblíbeného věčného provokatéra a psavce Jana Sterna. Tentokrát k nalezení v kulturním čtrnáctideníku A2-10/2012. Taky jsem si koupil jeho novou knížku - Černé libido ( opět skvělé čtení).


Evropa bude jednou islámská - pozoruhodný a poněkud děsivý rozhovor s biologem, filosofem a spisovatelem Stanislavem Komárkem je k přečetní v Salonu ( příloha Práva) ze dne 10.5.2012


Neodkládejte život na jindy- pozoruhodné povídání s P.Fialou ( Mňága a Žďorp). O muzice, životě a o českých rádiích. Dobré to je !(Reflex z 10. května, str. 59-62)


Přibyl nový text v Zápisníku:
O disentu krásy a pastech času ( úvahy o umění nevejít)
(4.3.2012)


NÁVŠTĚVNÍ KNIHA BUDE DOČASNĚ OTEVŘENA !!
( Jedná se o pokus otevřít diskusi k mým textům. Osobuji si právo na některé osobní invektivy vůbec nereagovat, případně je smazat. Moje odpověď tudíž nebude automatická. Pokud tato akce nesplní účel, bude kniha opět uzavřena).
Díky. R.H.


Teď zrovna moc nepíšu. Což ale neznamená, že taky nečtu. Čtu ! Tak například :
http://trcalek.bigbloger.lidovky.cz/c/235912/Vanoce-jsou-jako-perverzni-sex.html
nebo
www.lucifer.bloguje.cz
Jsem spokojen !!! Svět bloggerů je už dost velký na to, abychom pochybovali o jeho smyslu.


Novou knihu Josefa Formánka "Umřel jsem v sobotu" jsem přečetl za noc. Delší dobu si myslím, že jde o jednoho z nejzajímavějších českých spisovatelů.Opět mě nezklamal! A má úžasné webovky:
www.josefformanek.comSvět bohatne a chudých přibývá. Tak se jmenuje skvělý rozhovor s filosofem Thomasem Poggem. Třeba i o tom,že z chudých zemí odtéká ročně desetinásobek toho, co jim pak pateticky dáváme jako rozvojovou pomoc.(Respekt č.3, str.46-50)


..s večerem se světlo na konci ulic ještě jednou protočilo. Světlo bylo dotěrné. Varovalo okolí, že nastane noc. Domy se zmenšovaly, byly menší než lidé, kteří procházeli kolem. Mosty byly menší než tramvaje, které přes ně jezdily. A stromy byly menší než obličeje, které pod nimi osaměle procházely.
Všude se rozlézala touha po domově a ukvapený spěch. Osiřelé obličeje na ulici ztrácely obrysy. A viděla jsem v nich viset kus mračna, jak se k mně přibližovaly. A když stály těsně přede mnou, smrskávaly se každým krokem. Jen dlažební kameny zůstávaly velké. A po dalších a dalších krocích visela místo mračna v tváři dvě bílá vypouklá bělma. Při dalším a dalším kroku, těsně předtím, než mě obličeje minuly, se bělma slila v jedno.
Držela jsem se konců silnic, kde se drželo světlo. Oblaka, chuchvalce zmačkaných šatů. Otálela jsem s návratem… ale v nehybném světle záleželo na chůzi, musela jsem jít rychleji. Postranní ulice na noc nečekaly. Balily si kufry.
(úryvek z knihy Herty Müllerové Srdce bestie)


Čtvrt století jsem žil v komunismu. Dlouho mi chyběl trefný název doby, ve které se nacházím teď. Už ho asi mám:
http://www.blisty.cz/art/60743.html


Povídání s Erwinem Hellerem o zrychlování světa, o umění odpočinku, o tom jak sami sebe vykořisťujeme a že nicnedělání je zatraceně těžká práce,najdete v Respektu č. 26/27 na str.48-53.


Doporučuji k přečtení čtrnáctideník A2 č.10. Najdete v něm tentokrát vynikající text z pera Jana Sterna s názvem Pocit stísněnosti v posteli. Nevídané souvislosti předkládá tento mistr psychoanalýzy i slova.


Tíha mateřštiny. Tak se jmenuje text Jana Sterna na stránkách týdeníku A2, č.26.Taky mu vyšla nová knížka ( Mystika západu). Už ji mám a čtu. Je moc dobrá.


Respekt č.41 se vydařil! Rozhovor s filozofem Konradem Liessmannem, potažmo povídání s "fotografem mrtvých" Joelem-Peterem Witkinem o odvaze, smrti a hledání krásy, a taky text o Vargasu Llosovi, čerstvém nositeli Nobelovy ceny za literaturu.


" Reklamní agenti to nezachrání". Tak se jmenuje rozhovor A.Plavcové s prof. Kamilem Wichterlem. O jeho geniálním otci, o tom, že když Edison vynalezl žárovku byla tato už 25 let patentovaná, o tom, že matematika je ve skutečnosti nesmyslná, a o mnohém dalším. Vyjimečný chlap. Viz příloha LN č. 47, str.6-13.


Říkal mi kdysi jeden věhlasný místní muzikant : " Stejně jednou skončíš u Gabriela ! ". Stalo se. A já ho poslouchám když je mi dobře, i když třeba není.

P.Gabriel

Tyto stránky si zatím zobrazilo 1354199 návštěvníků.

Přihlášení

valid xhtml 1.0 strict - css - php
Matyáš Havel, 2008

Návštěvní kniha

Vyhrazuji si právo odstraňovat příspěvky naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení, či příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky.

Stejně tak budou odstraněny texty, které se nemístně dotýkají soukromí, či osobního života autora webu.

Napište mi vzkaz
Jméno
Předmět
Kontrola ČísloToto číslo, prosím, opište
Jméno: Sylvie
Předmět: Lítost

To nemusí,pane doktore.Je to sice Váš blog ,ale vzkaz směřoval k jiné "huse".Nu ,ozval jste se..

22.10.2014, 22:37
Jméno: Gabriel
Předmět: uniforma

Vidím a vnímám. Vy také? Myslím, že vnímáte sebe sama. Jen proto, že víte, že jste již nyní na konci svých sil. Je sil jiného druhu? Je. Ale kdo píše a jak píše – to je jasné. Ale ví ten co píše – co ho čeká. Možná tuší. Ale to je přeceněná realita. Pravda. Lež. Hovado. Inteligent. Tak co děláme s hovadem v létě v „pokoji“. Zabijeme ho. Ale na to není třeba znalostí jiného druhu. Stačí pěst. Pak je vidět – jak ovád krvácí. Tak se podepiš ováde. Dříve než pěst ze vzteku nad „nespánkem“ světlo rozsvítí – a pak tě bude na pitevně pitvat – jen tak pro radost. To je odpověď neodpovědné Sylvě a „taky muzikantovi“. Ale proč „taky“ ováde? To jsi takové hovado – že už víš, že nic než pěst tě nečeká? Čeká, ale čeká. Ale proč píšeš idiote. Jen dáváš sílu – pro použití sil jiného druhu. Myslíš, že tě uniforma ochrání? Naopak – tím spíše budeš skalpován po celém těle – nevěříš? Dočkáš se. Myslíš, že obtěžuješ? Nikoliv – jsi zlatý sráč. A zlato je nejlépe roztavit. Když taví – pak pálí? Pálí Tě svědomí a nebo strach. Lehni si pod deku a přemýšlej. Věř – neusneš – ani Sylva s muzikantem.

20.10.2014, 00:29
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Hmmmm:-)

20.10.2014, 21:10
Jméno: Sylvie
Předmět: Mluvnice

Dobrý večer,
z vysoka nebo zvysoka,to asi není o co tu jde.Víme všichni,za co muziky:-)

19.10.2014, 22:49
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

A líto mi je...Snad jste v rámci svých možností spokojená.

20.10.2014, 21:10
Jméno: Taky Muzikant
Předmět: otázka dne

Tak už si pochopil, že na tebe kdysi "Tvůj" Hradec zvysoka sere ???

19.10.2014, 15:56
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Odstěhoval jsem se z Prahy do Hradce ze tří důvodů:
1. Do práce dojedu na skútru za 20 minut
2. Mám v Hradci rodinu.
3. Nu a to je to, co píšeš. Počítal jsem s tím, ještě než jsem objednal stěhováky. Kdyby se mi to hodilo v bodech 1 a 2, byl by to třeba Pelhřimov.

20.10.2014, 21:08
Jméno: Rosťa
Předmět: psaní

Každej den sem vlezu... a nic. Je to hřích nepsat, když máš takovej talent nebo co to vlastně je.Ale asi chápu, že kombinovat to s těma vraždama nemusí bejt vůbec lehký:-(

07.10.2014, 20:58
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

...těžký-lehký- je to dokonce nezbytný.
R.H.

13.10.2014, 21:34
Jméno: Timur
Předmět: hlad

Píšete ??? Čekám na nový text!!!
Tim

06.10.2014, 19:19
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Píšu. Při pohledu zblízka, aneb úvahy nad přímým přenosem. Pracovní název... jaké jsou vlastně věci, když se na ně tak úplně nedíváme. Hodně o pitevně, byť jsem se tomu zatím docela vyhýbal.Došlo mi, že tam je dřeň.
R.

13.10.2014, 21:32
Jméno: Věrný posluchač C.radia
Předmět: údiv!!

Píšete doneslo se ke mě cosi...Má to znamenat že můžete vynášet soudy a závěry i když skutečnou situaci v Country radiu pravděpodobně vůbec neznáte.Podle lidí, kterých si zase vážím já je to všechno o dost jinak!
Díky za odpověď

01.10.2014, 16:12
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Dobrý večer.
Situace v naší podivné společnosti je taková, že polovina někým vykřičených „ podnětů “ žádnou validní informaci nenese, většina ostatních „ zpráv “ pak má pak čistě účelový charakter. Dám proto nejvíc na osobní zkušenost ( bůh je mi svědkem, že k tomu snad časem dojdou všichni uživatelé tzv. sociálních sítí, apropo nic tak asociálního zatím totiž člověk nevymyslel – ale to si ještě počkáme).
Milana Schmidta jsem poznal opakovaně a OSOBNĚ jako výtečného moderátora, muzikanta a slušného člověka. To byl ten důvod, proč jsem odpověděl Marušce tak, jak jsem odpověděl. A trvám na tom. Ten člověk mě prostě zajímá ! Co mě naopak skutečně nezajímá jsou partičky lidí, kteří navždy ztratili nadhled a jejich motivace je většinou nižší než nízká.
Nechci se tady zabývat vnitřními záležitostmi rozhlasové stanice, která je hluboko pod mojí dolní hranicí schopnosti věnovat něčemu větší než minimální pozornost (což se ostatně týká naprosté většiny tuzemských soukromých rozhlasových, ale i televizních stanic). Věřím i tomu, že má své věrné posluchače. Vzhledem k počtu hrubek ve vašem příspěvku mám o nich alespoň bližší představu:-)
Tímto považuji danou otázku za vyčerpanou. V mé návštěvní knize pro ni už nebude místo.
R.H.

02.10.2014, 21:13
Jméno: Maruška
Předmět: M.S.

Dobrý večer,
oslovuji vás, protože mi to prostě nedá!
Poznala jsem vás kdysi jako špičkového moderátora, když tehdy vaše improvizované noční pořady na Českém rozhlase 2 byly pro mě a pro mé přátele skoro kultem. Taky vím, že jste měl kdysi hodně blízko k jedné "hvězdné" moderátorce Country radia:-) Skutečně nevím jestli jste zpraven o současné kause pana moderátora Milana Schmidta, která je doslova ostudná. Pokud ano, zajímal by mě váš názor.Nedá mi to spát, protože ho mám moc ráda. A jsem naštvaná !
děkuju dopředu a přeju dobrou noc -čtu vaše texty- takže asi dobrou s nějakým jazzovým radiem ze Seattlu:-)
Maruška

25.09.2014, 21:23
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Dobrý večer.
Skutečně slůvko „kdysi“ je v tomto případě na místě a je obecně velmi podceňované. Lidé jaksi rádi motají mrtvou minulost se současností.
Milana Schmidta mám v úctě. Doneslo se ke mně cosi. Už dlouho vím, že je to nadaný moderátor vybavený příjemným a přívětivým hlasovým projevem, obrovskou zkušeností a především něčím, co jeho ( teď už bývalé) stanici zoufale chybí. Totiž vkusem. Zajímá mě jenom, který prvoligový „klub“ po něm sáhne. Na "divizním" rozhlasovém hřišti nemohl být nikdy vyčerpán jeho potenciál. Tak jen čekám, kde se objeví a věřím, že to bude stanice odpovídající tomu, co umí. Onomu diviznímu klubu bude časem zoufale chybět, ale ten o tom zatím neví. Malí se s chutí zbavují větších – tady v té zaprděné zemi nic nového !!
Neposlouchal jsem ten večer radio ( většinou jedna stanice z New Jersey), ale skvěle načtenou knížku Ivana Hlase Za barevným sklem. Čte sám autor s Ondřejem Vetchým. Doporučuju.
P.S. Ty noční pořady na ČR 2 mi trochu chybí. Rád na to vzpomínám.
R.H.

28.09.2014, 20:30
Jméno: Ire
Předmět: podmět

Zdravím z Brna z divadla. Tip káámošky.
Čumím jako vůl ! Někdo konečně píše tak jak se mi zapozdává, lepšejc řečeno někdo konečně zase píše. Honí si péro ale má na to sakra !!! Dobré, mistře. Spočineme-li dobře, pakliže nikoli alespoň zahrajete na nástroje, ne ? a zabékáme spolem :-)

17.09.2014, 22:06
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Zdravím z Hradca..
tož honím si péro, ale pořád nevím, jestlivá na to fakticky kurňa mám. Spočineme u vás na kolibě aj s mojou frajárkou. A třeba i spolem zabékáme, no ne ???

22.09.2014, 22:42
Jméno: Timur
Předmět: tipy

Dobrý večer.
Jsem studentem Literární akademie, bakalářský obor literární tvorba. Narazil jsem na Vás náhodou při googlování. Vaše tipy a názory mi velmi konvenují. Jste pro mě zdrojem informací o zatím pro mě nepříliš známých autorech ( Sloboda atd.). Mohu se Vám přihlásit k diskusi na mail ? Ale přece jen , co třeba takový Patrik Linhart ? O něm se na škole hodně mluví. Děkuji předem.
Timko

12.09.2014, 20:56
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Dobrý večer.
Tak především děkuju za přízeň. Slovenští autoři jsou tady ( neprávem) pořád trochu opomíjeni.Sloboda je genius. A to bez debaty.
Patrik Linhart je zjevení. Mimoň. Mám jeho Spící hrůzu a občas koštuju. Je u mě ve stejné přihrádce jako Petr Váša nebo Michal Němec (tedy v muzice). V psaní ho chytám na prut mozku ve stejné zátoce jako třeba Michala Šandu, nebo Jakuba Šofara.
Je fajn, že mimozemci občas proniknou nějakým záhadným způsobem hustým lesem blbostí a kravin až k "našim" uším a očím.
Napište kdykoliv.
Radek a jeho " parta"

14.09.2014, 20:05
Jméno: Arapajna z HK
Předmět: ticho

Půl roku v Hradci a ani tón, ani hlas. To nikdy nebyl tvůj styl. Jsi ticho. Proč???? Chybíš... kdysi v Koruně každý poslední pátek jsem si šla pro nadílku. Je to tolik lidí, kteři s tebou rádi blbli...:.-(

11.09.2014, 20:43
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

No tak tónů je spousta a akordů ještě víc. Jenom to s Tadeášem nedáváme ven ( a bůhví jestli někdy dáme).Je to radost. Brzy budeme mít dvě studia. Což vůbec neznamená, že by to měl někdo další někdy slyšet. My dva to posloucháme a to úplně stačí.
Hradec byl pro mě opravdu kdysi fajn město na blbnutí. Dnes je to místo, kde prožívám volné chvíle. A ano, jaksi potichu.
Jsem tak spokojený. To mi věř.
R.

14.09.2014, 19:49
Jméno: Vítek
Předmět: O.K.

O.K. díky moc za odpověď... a co moderování... Pacov... návrat ???:-)Ohlasy jsou skvělý. Jo a Lokálka má 40 cátiny:-)

03.09.2014, 20:49
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Pacov jsem vzal ze čtyř důvodů:
1. Dělají ho báječní lidé, kteří umí vytvořit naprosto nekomerční atmosféru, blížící se kdysi konaným " undegroundovým" festivalům
2. Výběr muziky a kapel byl úžasný. Ani Chinaski, ani Klus, ale Lanugo a Lipa. Nebyl tam skákají stan a techno ve zvláštním stanu.
3. Svoji desku tam křtil můj nejlepší přítel.
4.Chtěl jsem vědět, jestli na to ještě mám.

P.S. Lokálce přeju vše dobré, včetně návratu jiskry, která se někde po cestě zratila.Zůstala nostalgie a vzpomínky. Hraní z podstaty. Což je taky dobrý.A dá se s tím jít dál. A i bavit.
R.H.

05.09.2014, 20:34
Jméno: Vítek
Předmět: radio?

Dobrou noc. Co radio??? Jste pro něj dle mého přímo stvořen. Poslouchal jsem Vás v Hradci a potom i " na Praze". Jsem netopýr a Vaše noční pořady, povídání, neměly konkurenci. Nebyla by to škoda nepokračovat ??? To co se line z éteru teď by jistě stálo za očištění a obohacení duchem vládnoucím člověkem Vašeho druhu. Neuvažujete o tom ??? Moc bych si to přál!!
V.Koutný, Hradec

29.08.2014, 00:25
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Dobrý večer. Tak především děkuju za poslech.
Jsem stará škola, kterou ještě učili mistři. Nutili mě nemluvit do éteru jako buran. Současná radia nepotřebují ducha, potřebují poslechovost, a to i za cenu idiotského křiku neumětelů. Zůstaly mně dvě frekvence, u kterých mi není ani do smíchu,ani na zvracení. A ještě se na nich moc nemluví.
Vyzkoušel jsem si i celoplošné živé vysílání. Rána, ale především ty noci byly k nezaplacení.
Stýská se mi. Ale, jak známo, nostalgie není výzva.
Bylo to fajn. To je vše.
Zdraví Radek Havel.

02.09.2014, 22:27
Jméno: Vladimír Raszka
Předmět: Pacov

Radku, ani jsme se nestačili rozloučit. Bylo to fajn, díky moc. V.

26.08.2014, 09:57
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Utíkali jsme s Tádou domů. Tak dodatečně - taky díky. Souhlasím, bylo to fajn, a jsem rád, žes se mnou u toho podia byl. Příští rok se tam zase sejdem. Opovažte se shánět jinýho moderátora, pacholci !!!

27.08.2014, 20:33
Jméno: holka
Předmět: fešák

Jo, s tím synem má Martina teda pravdu...proč jsem jen nenarodila o pár let dýl....

26.08.2014, 01:28
Jméno: Radovan HavelRadovan Havel

Tak tohle jde mimo mě. Tadeáš vládne Facebookem / narozdíl ode mě/. Možná se tam ten potřebný čas dá nějak přečkat :-)Nicméně potřebuju, aby hrál. Ale občas mi ze studia uteče, no...Tak mu napiš,holka, napiš.

27.08.2014, 20:29